“Vllaznia B” vetëm barazim 0-0 ndaj Spartakut

Pavarësisht përpjekjeve dhe rasteve të krijuara, "Vllaznia B" nuk ka marrë më shumë sesa barazimin 0-0 në ndeshjen e rradhës ndaj Spartakut, ndeshje kjo e luajtur në fushën sportive "Reshit Rusi". Futbollistët e drejtuar nga trajneri Hasani e kanë...

“Vllaznia B” mundet 0-1 nga Luzi kryesues

Pas barazimit javën e kaluar ndaj Mirditës, "Vllaznia B" është mundur në ndeshjen e rradhës për kampionat, atë të luajtur në Luz ndaj skuadrës vendase. Në fund të takimit është sigluar rezultati 1-0 në favor të vendasve. Fatin e...

“Vllaznia B” barazim 1-1 ndaj Mirditës në ndeshjen e rradhës

"Vllaznia B" ka barazuar 1-1 ndaj Mirditës në ndeshjen e rradhës për kampionat, atë të luajtur pasditen e sotme në fushën sportive "Reshit Rusi". Ka qenë një përballje shumë interesante sepse miqtë tentonin me çdo kusht fitoren për të...

“Vllaznia B” mundet në Peshkopi nga Klosi

"Vllaznia B" është mundur 0-3 në ndeshjen e rradhës për kampionat, atë që ka luajtur pasditen e së dielës në Peshkopi ndaj ekipit të Klosit. Duhet thënë se takimi ka nisur mirë për kuqeblutë e drejtuar nga trajneri Fatjon...

“Vllaznia B” fiton 3-2 “derbin” me Adën

Ekipi i dytë i Vllaznisë ka marrë fitoren e tretë në kampionat pasditen e sotme. Ai ka fituar "derbin" me ekipin e Adës në ndeshjen e luajtur pasditen e së shtunës në fushën sportive "Reshit Rusi" me rezultatin 3-2....

“Vllaznia B” fitore me goleadë ndaj Internacional

"Vllaznia B" eshte rikthyer tek fitorja ne kampionat, madje kete here me goleade teksa ne ndeshjen e rradhes ka fituar me rezultatin e thelle 5-1 ndaj Internacional ne ndeshjen e luajtur pasditen e djeshme ne fushen sportive "Reshit Rusi".Rezultati...

“Vllaznia B” ndalet nga Mirdita. Kuqeblutë munden në javën e dytë

Pas fitores javen e kaluar, "Vllaznia B" ne ndeshjen e dyte te kampionatit, eshte ndalur nga Mirdita ne sfiden e luajtur ne fushen sportive "Skender Halili". Mirditoret kane fituar me rezultatin 1-0 ne kete 90 minutesh. Një gol...

“Vllaznia B” e nis me fitore kampionatin, mund 2-1 Klosin

Belajdi Pusi i ka dhene fitoren Vllaznise B ne ndeshjen e pare te kampionatit duke shenuar dy gola dhe duke kontribuar ne suksesin 2-1 te kuqebluve ndaj Klosit.Ne ndeshjen e luajtur ne fushen "Reshit Rusi", sulmuesi i ekipit te...