Kategoria e pare

# Skuadra ND PIKE
1 VLL 3 9
2 DI 3 6
3 IL 2 3
4 ER 2 3
4 KO 2 3
4 VE 2 3
7 BE 2 3
7 SH 2 3
9 VO 2 0
10 BU 2 0

Nr. Vizitoreve

mod_vvisit_counterSot2734
mod_vvisit_counterDje8442
mod_vvisit_counterKete jave21866
mod_vvisit_counterTe gjitha8446247

“VLLAZNIA B” MUND EDHE BURRELIN. TRE FITORE RRADHAZI

Shtyp pdf

“Vllaznia B” vijon ecurinë e mirë me rezultate që po arrin në ndeshjet e fundit teksa pasditen e së shtunës ka siguruar fitoren e tretë rradhazi në kampionat. Kjo fitore ka ardhur pikërisht ndaj ekipit të Burrelit në ndeshjen e luajtur në fushën sportive “Reshit Rusi”. Kuqeblutë kanë arritur të fitojnë me rezultatin e ngushtë 1-0 ndonëse kanë patur shumë raste shënimi. Fatin e këtij takimi e ka vendosur mbrojtësi Denis Miloti me golin e shënuar në minutën e 41-të. Ai është gjendur në zonën kundërshtare i lirë, ka gjuajtur saktë dhe e ka dërguar topin në rrjetë. Pas këtij momenti, ndonëse të dy ekipet janë përpjekur për të shënuar dhe gola të tjera, nuk ia kanë dalë dot. Përfundimisht 1-0 për “Vllazninë B” që me këtë fitore ngjitet në kuotën e 11 pikëve duke mbajtur vendin e gjashtë në renditje. Për trajnerin Ervis Kraja, tashmë skuadra ka hyrë në rrugën e duhur dhe fitoret e saj nuk do të mungojnë as në të ardhmen.

© vllaznia.al

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com

Klubi Vllaznia anetar me te drejta te plota i ECA-se

Na kontaktoni

* Addresa: Loro Borici" Rr."Djepaxhiej" Nr2 Shkodër

* Tel: +355 222 801333

* Email: info@vllaznia.al

* Website: www.vllaznia.al