Mesfushori Cojocaru merr ftesën nga Kombëtarja U21 e Moldavisë

551

Tek Vllaznia pret momentin e tij megjithate mesfushori Maxim Cojocaru muajin e ardhshem do te jete i angazhuar ne dy ndeshjet zyrtare te kombetares U21 te Moldavise. Ka qene Federata e Futbollit e ketij vendi, ajo qe pak dite me pare ka kerkuar nga KF Vllaznia te jape miratimin e tij per lejimin e ketij futbollisti qe te angazhohet me kete kombetare ne periudhen nga data 6-16 tetor per ndeshjet eliminatore te Kampionatit Europian qe kjo kombetare do te zhvilloje ne keto data ndaj Uellsit dhe Belgjikes. Padyshim qe KF Vllaznia ka dhene miratimin e tij per kete pjesmarrje te lojtarit tone ne keto ndeshje dhe i uron atij suksese me kombetaren e vendit te tij.
www.vllaznia.al