Vllaznia analizon ndeshjen me Flamurtarin nis përgatitjet për Kamzën

257

Pasditen e sotme ekipi i Vllaznisë i është rikthyer sërish stërvitjes duke nisur në këtë mënyrë përgatitjet për ndeshjen e rradhës me Kamzën. Ndërkohë, përpara nisjes së saj, ashtu siç ndodh zakonisht, është zhvilluara analiza e ndeshjes së mëparshme, asaj me Flamurtarin. I pranishëm ka qenë edhe administratori i klubit z. Astrit Gjyrezi i cili në fjalën e tij para skuadrës i ka falenderuar futbollistët dhe stafin teknik jo vetëm për fitoren e arritur por edhe për lojën e bukur të zhvilluar ndaj skuadrës vlonjate. Por nga ana tjetër, ka kërkuar nga futbollistët të mos e ulin ritmin e punës dhe të mos kalojnë në vetëkënaqësi përpara ndeshjes së rradhës sepse kjo do të sillte shumë probleme. Më pas, ka marrë fjalën trajneri Gjoka i cili pasi është ndalur tek ndeshja me Flamurtarin, përveç anëve pozitive që janë shfaqur, është ndalur edhe tek dobësi që ka patur skuadra si në minutat e para të ndeshjes ashtu edhe në të fundit. Numri 1 i skuadrës ka kërkuar nga futbollistët ta harrojnë çfarë ka ndodhur me vlonjatët sepse ajo tashmë është histori e kaluar dhe të mendojnë për sfidën e rradhës. Padyshim që sipas tij, kemi të bëjmë me një takim shumë të vështirë dhe të tillë në fakt e kanë konsideruar edhe disa nga titullarët e ekipit si Lika, Sukaj, Vucaj e Malota. Futbollistëve ndërkohë u është bërë e ditur se nuk do të kenë asnjë kontakt me gazetarët në këtë pragndeshje dhe i vetmi prononcim për ta do të jetë konferenca e shtypit që do të zhvillohet ditën e premte. Pas kësaj analize, ekipi ka dalë në fushën e stërvitjes duke nisur punën për takimin e së shtunës ku padyshim që do të kërkohet rezultat pozitiv.
© vllaznia.al