Vllaznia fiton 2-0 ndaj Teutës. Vendosin golat e Çinarit dhe Malotës

278

Shkon ne kater diferenca e pikeve me Teuten pas ndeshjes se sotme te luajtur ne stadiumin “Loro Boriçi”.Vllaznia ia ka dale te fitoje me rezultatin 2-0 ne kete takin, rezultat i arritur qe ne pjesen e pare.Golat e Çinarit ne ’27-te dhe Malotes 8 minuta me vone, i kane dhene nje trepikesh me shume vlere kuqebluve.Ne pjesen e dyte pati disa perpjekje te durraakeve per te shenuar por pa rezultat. Skuadra shkodrane ka arritur ta administroje ashtu si duhet avantazhin e krijuar ne pjesen e pare. Vllaznia ne kete menyre nis te marre fryme me lehtesisht megjithate asgje nuk ka perfunduar. Kalendari i javeve te ardhshme eshte shume i veshtire dhe duhen padiskutim pike edhe ne ndeshjet e ardhshme.

© vllaznia.al