Vllaznia “ndëshkohet” në fund. Vetëm barazim 1-1 ndaj Flamurtarit

280

Vllaznia ishte shumë afër fitores në Vlorë, por vetëm në sekondat e fundit Flamurtari shënoi me anë të afrikanit Camara duke i hequr mundësinë shkodranëve të ktheheshin me tre pikë. Ndeshja ishte me dy tablo, në pjesën e parë dominuan vendasit, ndërsa në të dytën të besuarit e Gjokës luajnë më mirë, ndërsa Vucaj humbi edhe një penallti. Pas një aksioni të rrezikshëm Çinari fitoi një 11-metërsh, të cilën e merr përsipër Vucaj. Mesfushori kishte rastin më të mirë për të kaluar kuqeblutë në avantazh, por shkodrani gabon dhe Nurkoviç e pret topin.
Në minutat e mbetura Vllaznia e kërkon më tepër golin dhe këtë herë është Lika, që provon me një gjuajtje të fuqishme nga hyrja e zonës, por Nurkoviç i thotë jo golit.Vllaznia pak para fundit ‘shokon’ vendasit duke kaluar në avantazh me anë të fierakut Andi Ribaj, që pas një kundërsulmi të shpejtë mposhti portierin Nurkoviç. Në fund shkodranët i do edhe fati, pasi vendasit i ndal sërish traversa pas një goditjeje të Juffo.Gjithsesi në minutën e fundit të shtesës Camara befason portierin Sherri me një goditje të fuqishme nga hyrja e zonës. Pëfundimisht barazim 1-1 dhe shkodranët duhet të jenë të kënaqur edhe me pikën e marrë në këtë ndeshje shumë të vështirë.
© vllaznia.al