Vllaznia paraqitje të dobët ndaj Laçit. Mundet 0-3

254

Kuqeblutë kanë zhvilluar një ndeshje për t’u harruar ndaj Laçit duke u mundur me rezultatin 0-3. Takimi nuk është ngjitur asnjëherë në lartësinë e duhur për ekipin tonë i cili hasi në shumë vështirësi përballë kundërshtarit që ishte shumë i motivuar. Pjesa e parë përgjithësisht ka qenë e ekuilibruar por në ’44 ka një 11-metërsh të dhënë nga arbitri Sokoli në favor të vendasve dhe nga pika e bardhë, Vucaj ka kaluar në avantazh ekipin e Laçit. Pjesa e parë do të mbyllej 1-0 për të. Në të dytën pritej njëfarë reagimi i futbollistëve tanë por nuk ka ndodhur kështu. Në minutën e 53-të Qaqi do të shënonte golin e dytë ndërsa disa minuta më vonë, do ishte Mensah që do të shënonte edhe golin e tretë për kurbinasit. Pas këtij goli ka njëfarë reagimi të kuqebluve që krijojnë edhe 2-3 raste shënimi por pa forcën e duhur dhe për rrjedhojë i gjithë takimi është mbyllur me shifrat 3-0 në favor të Laçit. Një humbje që padyshim ka rënduar jo pak pozitat e skuadrës tonë dy javë para fundit të kampionatit.

© vllaznia.al