Vllaznia e mbyll me humbje vitin 2017. Mundet 1-3 nga Partizani

236

Kuqeblutë nuk ia kanë dalë të marrin pikë në ndeshjen e fundit të këtij viti, atë të luajtur pasditen e sotme në stadiumin “Selman Stërmasi” të kryeqytetit. Ndaj Partizanit, ekipi shkodran është mundur me rezultatin 1-3. Ndeshja nuk ka nisur mirë për të. Në minutën e 8-të, Ibrahimi ka kaluar në avantazh të kuqtë por ai zgjati vetëm dy minuta sepse Çinari do të barazonte shifrat. Mesfushori ka shfrytëzuar një pasim shumë të bukur të kapitenit Lika dhe me gjuajtjen e tij të saktë, e ka dërguar topin në rrjetë. Vllaznia mund të kishte shënuar golin e dytë me anë të Orelesit në minutën e 31-të por nuk ia del dot. Ndërkohë në pjesën e dytë, Partizani do të shënonte dy herë me anë të Prognit dhe Bardhit duke e fituar krejt ndeshjen me rezultatin 3-1. Në këtë mënyrë, ekipi ynë e mbyll javën e 16-të në kuotën e 15 pikëve dhe kuptohet duke shpresuar për një ecuri ndryshe në vitin e ardhshëm.

© vllaznia.al