Zëvendëstrajneri Nikaj në Lushnjë për të ndjekur Kukësin

419

Fakti që ndeshja e djeshme Lushnja – Kukësi nuk është transmetuar në asnjë kanal televiziv, ka bërë të drejtuesit e Vllaznisë të mendojnë për ta ndjekur “Live” nga stadiumi këtë ndeshje për të studiuar kundërshtarin e rradhës, ekipin kukësian. Në këtë mënyrë, mesditen e djeshme zëvendëstrajneri Samuel Nikaj është nisur nga Shkodra drejt Lushnjës për të ndjekur këtë ndeshje dhe sigurisht që ai në bllokun e tij ka vënë edhe shënimet e qarta që do t’I startojë tek trajneri Canaj në mënyrë që sëbashku të marrin masat e duhura për ndeshjen e javës së ardhshme në transfertë me Kukësin. Sigurisht që ai ka patur se çfarë të shohë sepse  përveç Kukësit ai ka parë në fushë edhe Lushnjën, ekip me të cilin Vllaznia do të ndeshet në javën e katërt në javën e katërt të kampionatit. Fitorja e lagunarëve në ndeshjen e djeshme sigurisht që ka qenë e papritur megjithatë kjo tregon se kampionati i sivjetëm do të ketë shumë të papritura dhe prandaj duhet bërë shumë kujdes.