Vllaznia U16 fiton sërish

632

Tjeter fitore ne kampionat per Vllaznia U16. Kete here ajo ka fituar 3-1 ne ndeshjen e rradhes ndaj ekipit “Don Bosko U17” dhe kesisoj kuqeblute forcojne pozitat ne krye te renditje. Ka qene nje ndeshje e bukur megjithate futbollistet e Vllaznise arriten ta kthejne lojen ne favorin e tyre. Goli i pare ka patur per autor Puken, nderkohe qe me pas kane shenuar edhe Cungun dhe Hasanaj. Siç e kemi thene, ekipi i Vllaznise ndonese merr pjese ne nje kampionat me futbolliste te nje ditelindje me te vogel, vazhdon te beje nje performance shume te mire duke treguar se trajneri Astrit Prençi ka ne dispozicion nje grup lojtaresh shume te mire.
© vllaznia.al