Vllaznia U17 barazon ndaj Internacional, ndalet Vllaznia U19

400

Vllaznia U17 ka marre nje tjeter rezultat pozitiv, kete here nje barazim ne transferte dhe per rrjedhoje vazhdon te jete ne vendet e para te tabeles se klasifikimit pas javes se trete te kampionatit. Ajo ka luajtur sot ne Peze- Helmes ndaj Internacional dhe ka qene nje takim shume i forte sepse te dy ekipet ishin me pike te barabarta ne krye te renditjes.Ne fakt kane qene vendasit ata qe shenuan te paret me ane te Rushitit por avantazhi i tyre ka zgjatur vetem kater minuta sepse kuqeblute kane arritur te barazojne menjehere.Ka qene kapiteni Enes Papaj ai qe ka shenuar golin e barazimit dhe kesisoj pjesa e pare eshte mbyllur ne barazim 1-1. Ne te dyten nuk kane munguar rastet dhe perpjekjet e te dy ekipeve per te shenuar serish, por gol nuk ka patur. Deri ne fund asgje nuk ka ndryshuar sa i takon rezultatit dhe perfundimisht kjo ndeshje eshte mbyllur ne barazim 1-1. Me kete pike te dy ekipet ndajne vendin e dyte dhe te trete te renditjes me nga shtate pike secili. Nderkohe Vllaznia U19 pavaresisht perpjekjeve qe ka bere, eshte mundur me rezultatin 0-1 nga Internacional.
© vllaznia.al