Formacioni, ja 11 lojtarët që mund të luajnë ndaj Flamurtarit

333

Në seancën e djeshme që është shoqëruar me një test kontrolli fillimish Brenda- përbrenda skuadrës dhe në pjesën e dytë përballë ekipit të të rinjve, trajneri Canaj ka provuar sërish të ndryshojë diçka në formacionin bazë të skuadrës. Kështu në portë padiskutim që do të jetë Vujadinoviç ndërsa në mbrojtje ka patur sërish lëvizje. Beqiri ka luajtur përsëri në të djathtë ndërsa në të majtë këtë herë ka qenë Baci I cili duket se I ka lënë pas problemet shëndetësore që ka patur. Ndryshime edhe në qendër të mbrojtjes teksa këtë herë krahas Sykajt nuk ka qenë Kraja por Semina. Me shumë të ngjarë kjo katërshe do të luajë edhe në ndeshjen e parë të kampionatit me Flamurtarin. Para mbrojtjes ka qenë e vendosur sërish treshja e përbërë nga Gocaj, Bardulla dhe Ramadani. Ky I fundit ende nuk po paraqet atë çfarë pritej prej tij dhe jo më kot në testin e djeshëm është zëvendësuar nga Tafili. Kjo duket dilema e vetme në këtë pozicion. Treshja që luan më përpara, e përbërë nga Shtubina, Hajdari dhe Gjini në majë, për momentin nuk ka ndryshuar dhe do të jetë e tillë gjithnjë nëse nuk vjen ndonjë sulmues më cilësor. Gjërat kësisoj kanë ardhur duke u qartësuar. Trajneri Canaj thuajse e ka përvijuar formacionin bazë me të cilin do të luajë në ndeshjen e parë të kampionatit.