“Vllaznia B” vetëm barazim 0-0 ndaj Spartakut

Pavarësisht përpjekjeve dhe rasteve të krijuara, "Vllaznia B" nuk ka marrë më shumë sesa barazimin 0-0 në ndeshjen e rradhës ndaj Spartakut, ndeshje kjo e luajtur në fushën sportive "Reshit Rusi". Futbollistët e drejtuar nga trajneri Hasani e kanë...

Kombëtarja e femrave niset drejt Qipros, 7 lojtare të Vllaznisë pjesë e saj

Kombëtarja shqiptare e futbollit të femrave ka filluar ditën e premte grumbullimin për ndeshjen kualifikuese me Qipron. Kjo është ndeshja e pestë e vajzave kuqezi në eliminatoret për UEFA Women’s Euro 2021, me Shqipërinë që ndodhet në grupin E...

Vllaznia U15 fitore me goleadë ndaj Kukësit

Tjetër fitore në kampionat, madje këtë rradhë me shifra shumë të thellë në transfertë ndaj Kukësit nga ekipi Vllaznia U15. Kuqeblutë e drejtuar nga trajnerët Zhejani e Zmijani kanë fituar me rezultatin e thellë 12-0 ndaj këtij kundërshtari që...

Vllaznia U19 mund Tiranën kryesyese, barazon Vllaznia U17

Vllaznia U19 është rikthyer tek fitorja madje duke mundur Tiranën kryesuese të kampionatit dhe duke i shkaktuar asaj humbjen e parë pas 16 javësh. Me dy gola të shënuar që në pjesën e parë, Vllaznia U19 ia ka...

Jonuz: Vllaznia nesër do të fitojë ndaj Partizanit

Vllaznia luan nesër në orën 18.00 në "Loro Boriçi" ndaj Partizanit sfidën e rradhës për kampionat. Një përballje e vështirë dhe njëkohësisht e rëndësishme për kuqeblutë në rradhët e të cilëve në fakt ka entuziasëm për ta kaluar me...

Vllaznia s’ humb kohë, nis menjëherë përgatitjet për Partizanin

Vllaznia nuk ka humbur kohë pas barazimit me Kukësin dhe menjëherë ka nisur përgatitjet për sfidën e rradhës, atë ndaj Partizanit që do të luhet të hënën në stadiumin "Loro Boriçi". Të pranishëm në këtë seancë kanë qenë të...

Mbledhja e Asamblesë së Përgjithshme të KF Vllaznia sh.a shtyhet për të martën

Paraditen e sotme ishte planifikuar zhvillimi i mbledhjes së Asamblesë së Përgjithshme të Klubit të Futbollit Vllaznia, e cila kishte si pikë kryesore miratimin e projekt- buxhetit të këtij klubi për vitin 2020 si dhe diskutime të ndryshme. Kjo...

Trajneri Jonuz pas barazimit me Kukësin: Vllaznia luan më mirë ndaj ekipeve që janë...

Trajneri Mirsad Jonuz pas barazimit që ka marrë skuadra e tij me Kukësin, në një sfidë transfertë, sigurisht që ka besim se Vllaznia ka mundësi për më shumë. Ja si e nis ai prononcimin për “Supersport”: “E kam thënë...

Vllaznia barazim me shumë vlerë në transfertë ndaj Kukësit

Vllaznia ka treguar karakter dhe ka arritur të marrë një barazim me vlerë ndaj Kukësit në transfertën e Elbasanit. Më shumë sesa rëndësia e renditjes, ky barazim do të ndikojë nga ana psikologjike tek skuadra jonë e cila po...

“Vllaznia B” mundet 0-1 nga Luzi kryesues

Pas barazimit javën e kaluar ndaj Mirditës, "Vllaznia B" është mundur në ndeshjen e rradhës për kampionat, atë të luajtur në Luz ndaj skuadrës vendase. Në fund të takimit është sigluar rezultati 1-0 në favor të vendasve. Fatin e...