Hyrje Lajme

Lajme

Të premten nis shitja e biletave për ndeshjen Vllaznia- Partizani

KF Vllaznia bën të ditur se duke nisur që nga dita e premte datë 18.10.2019, ora 10.00, në sportelet pranë stadiumit "Loro Boriçi" do të nisë shitja e biletave të ndeshjes Vllaznia- Partizani. Ju bëjmë me dije se çmimet e...

Futbollisti i Akademisë Vllaznia Flori Spahija debuton me kombëtaren U17

Futbollisti i Akademisë Vllaznia Flori Spahija ka debutuar me kombëtaren U17 të Shqipërisë. Në ndeshjen e parë miqësore ndaj Malit të Zi, luajtur në stadiumin "Loro Boriçi", të cilën kuqezinjtë tanë e fituan 3-0, mbrojtësi i majtë shkodran është...

Vllaznia U16 e nis me fitore kampionatin

Ka nisur kampionati i grupmoshës U17 për Ligën Amatore në Zonën e Shkodrës, kampionat në të cilin merr pjesë edhe ekipi ynë i drejtuar nga trajneri Astrit Prençi. Në fakt ky është ekip U16 megjithatë për shkak të rregullores...

Vllaznia fiton 4-0 miqësoren me ekipin e të rinjve

Vllaznia ka arritur nje fitore te thelle ndaj Vllaznia U19 ne testin e kontrollit qe ka zhvilluar pasditen e sotme ne fushen sportive 'Hasaj'. Skuadra e pare e kuqebluve ka fituar 4-0 ndaj 19 vjeçareve. Ekipi i pare ka...

Stadiumi i Ri Kombëtar hap dyert me ndeshjen Vllaznia-Apolonia për femra

Federata Shqiptare e Futbollit ka përcaktuar ditën e sotme, gjatë hedhjes së shortit të kampionatit të futbollit të femrave, se ndeshja testuese e Stadiumi të Ri Kombëtar, e cila është e detyruar sipas rregullave të UEFA-s, do të jetë...

Vllaznia të shtunën test kontrolli ndaj ekipit U19 të Akademisë

Ndërprerja e kampionatit për shkak të ndeshjeve të ekipeve kombëtare do të shfrytëzohet nga ekipi i Vllaznisë për të zhvilluar një ndeshje miqësore. Përballë saj do të jetë ekipi U19 i Akademisë dhe ndeshja do të luhet në orën...

Hidhet shorti i kampionatit të femrave, Vllaznia e nis të shtunën ndaj Teutës

Të shtunën do të startojë kampionati i 11-të kombëtar i futbollit të femrave. Ky është vendimi që ka marrë Sektori i Garave pranë FSHF-së që gjatë ditës së sotme ka hedhur edhe shortin e tij. Pjesmarrës në këtë kampionat...

Trajneri Jonuz ftesë Etosë, Solarit dhe zëvendëspresidentit të “Aspire” Tarik, për të ardhur në...

Trajneri Mirsad Jonuz nga sot është vënë sërish në krye të ekipit duke vijuar me të përgatitjet për ndeshjen e rradhës, atë që do të luajë fundjavën tjetër me Partizanin në Shkodër. Tekniku kuqeblu siç kemi bërë të ditur...

Drejtori Firat: Janë hedhur themele të forta, sezonin tjetër pretendojmë

Engin Firat, drejtori sportiv i Klubit të Futbollit Vllaznia ka folur për mediat turke. Në një intervistë që ka patur një jehonë të gjërë në shtypin e atjeshëm, Firat flet për vështirësitë e nisjes së sezonit jo siç e...

Trajneri Jonuz i ftuar në një samit botëror për futbollin në Katar

Trajneri i Vllaznisë Mirsad Jonuz prej dy ditësh ndodhet në Doha të Katarit, aty ku po merr pjesë në një samit botëror të organizuar nga "Aspire Academy" të titulluar "Performanca e futbollit dhe shkenca". Ai është ftuar në këtë...