Vllaznia e femrave fiton edhe Kupën e 10-të rradhazi

Vllaznia e femrave ka arritur te fitoje me rezultatin 4-1 ne finalen ndaj Apolonise dhe si rrjedhoje ka fituar edhe trofeun e 10-te rradhazi te Kupes se Shqiperise. Ndeshja finale eshte luajtur pasditen e djeshme ne “Shtepia e Futbollit” ne kryeqytet. Ka qene Apolonia qe ka kaluar e para ne avantazh me ane te Trokes dhe me pas ka barazuar Berisha per Vllaznine.

Ne fundin e pjeses se pare Shala ka shenuar edhe golin e dyte per skuadren tone dhe ne pjesen e dyte ka shenuar serish Berisha dhe ne fund Doçi nje supergol duke kompletuar kesisoj fitoren e vajzave kuqeblu qe marrin nje tjeter trofe./vllaznia.al/

Shpërndaje