Category Abissnet Superiore

Bekim Balaj: Emocione të ngjashme me ato kur kam veshur për herë të parë fanellën e Vllaznisë

  Sulmuesi Bekim Balaj është prezantuar ditën e sotme nga presidenti Alban Xhaferi përpara gazetarëve. Blerja më e re e klubit tonë është shprehur i emocionuar për këtë rikthim në skuadrën ku u rrit si sportist. “Mund t’i quaj të…

Read MoreBekim Balaj: Emocione të ngjashme me ato kur kam veshur për herë të parë fanellën e Vllaznisë

Vllaznia mund kampionët, kuqeblutë marrin tre pikë me shumë vlerë ndaj Tiranës

Vllaznia ka marrë një tjetër fitore të rëndësishme në kampionat, duke mundur këtë herë edhe kampionët në fuqi të vendit, ekipin e Tiranës në ndeshjen e luajtur në stadiumin “Selman Stërmasi”. Në fund të 90 minutave është sigluar rezultati 2-1…

Read MoreVllaznia mund kampionët, kuqeblutë marrin tre pikë me shumë vlerë ndaj Tiranës

Vendosin golat e Çobës dhe Gurishtës, Vllaznia fiton edhe miqësoren e dytë

Vazhdojnë paraqitjet pozitive të Vllaznisë në miqësoret që po zhvillon në Austri, në kuadër të përgatitjeve për përballjen e dyfishtë me Universiatean e Craivas, në raundin e dytë të Conference League. Kuqeblutë mposhtën 2-0 skuadrën e ligës së dytë austriake,…

Read MoreVendosin golat e Çobës dhe Gurishtës, Vllaznia fiton edhe miqësoren e dytë

Trajneri Plori: Luajtëm më mirë se në ndeshjet e kaluara, por na mungoi shpejtësia në finalizim

Vllaznia nuk shkoi më shumë se barazimi pa gola në sfidën me Laçin e luajtur në “Loro Boriçi”. Në një intervistë për mediat tekniku i shkodranëve, Elvis Plori, dha opinionin e tij për këtë takim. Ishte një ndeshje e vështirë,…

Read MoreTrajneri Plori: Luajtëm më mirë se në ndeshjet e kaluara, por na mungoi shpejtësia në finalizim