Vllaznia e femrave fiton edhe Kupën e 9-të rradhazi

Vllaznia ne futboll per femra eshte edhe fituese e Kupes se Shqiperise per sezonin 2021-2022. Pas titullit kampion te fituar javen e kaluar, sot mori edhe trofeun e 9-te te kupes.

Ka ndodhur keshtu pas fitores ne ndeshjen finale ndaj Tiranes me rezultatin e thelle 7-0 ne takimin e luajtur ne “Egnatia Arena”.

Takimi nisi me gol kur Luçije Gjini zhbllokoi shifrat ne minuten e 7-te dhe po kjo futbolliste do te dyfishonte shifrat dy minuta me vone. Ne pjesen e pare do te shenonte edhe Megi Doçi ndersa do te kishte vend edhe per nje autogol te Kotares dhe ne kete menyre pjesa e pare u mbyll ne shifrat 4-0.

Ne te dyten do te shenonte Arlinda Kodra, Arbenita Curraj dhe Megi Doçi serish duke vendosur shifrat perfundimtare 7-0 ne favor te Vllaznise qe fiton ne kete menyre nje tjeter trofe.

Ka qene anetarja e KE te FSHF- se Anila Basha qe i ka dorezuar kupen kapitenes Esmeralda Franja dhe me pas ne kampin shkodran ka shperthyer festa. Vllaznia fiton kesisoj edhe kupen e 9-te rradhazi te Shqiperise./vllaznia.al/

Shpërndaje