Hyrje Lajme Faqe 2

Lajme

KOMUNIKATË PËR SHTYP E KLUBIT TË FUTBOLLIT VLLAZNIA

Në lidhje me shumë insinuata të dala në media dy ditët e fundit sqarojmë se kjo zhurmë e krijuar, bëhet e qëllimshme për t’I prishur punë Vllaznisë. Sa I takon futbollistit Arsaed Rahova dhe deklaratave të fundit të tij,...

Liga Amatore/ Vllaznia U15-A fiton 2-0 ndaj “Djelmnia shkodrane” ndeshjen e rradhës

Me fitore e ka mbyllur ndeshjen e rradhës edhe ekipi Vllaznia U15-A. Përballë saj ka qenë ekipi "Djelmnia shkodrane" dhe kuqeblutë e drejtuar nga trajnerët Astrit Prençi e Ylad Pirani kanë fituar me rezultatin 2-0. Autorë të golave për...

“Vllaznia B” fiton 7-2 në kryeqytet ndaj “Tirana B”

Fitore e thellë e "Vllaznia B" ndaj "Tirana B" në ndeshjen e fundit të fazës së parë të kampionatit. Shkodranët ndonëse kanë luajtur në kryeqytet, kanë fituar me shifrat e thella 7-2, ku ka spikatur sulmuesi Pusi me "pokerin"...

Vllaznia U19 vijon me ritualin e fitoreve, ndalet Vllaznia U17

Tjetër fitore për Vllaznia U19 dhe tashmë ajo udhëheq e vetme renditjen e kampionatit (rivalja e saj Shkëndia ka edhe dy ndeshje për të luajtur). Kuqeblutë e trajnerit Luan Zmijani kanë mundur pasditen e sotme ekipin Akademia e Futbollit...

Vllaznia barazon 1-1 ndaj Besëlidhjes në “Loro Boriçi”

Barazim 1-1 ne "Loro Boriçi" mes Vllaznise dhe Beselidhjes. Kuqeblute shenuan te paret me 11-metersh nga Gocaj por ne minuten e 93-te ka qene I. Camara qe ka shenuar nje gol shume te bukur.Pavarësisht rasteve të krijuara në pjesën...

Trajneri Lika: Vllaznia vlerësim maksimal edhe për Besëlidhjen, duam një tjetër fitore

Vllaznia ka bërë një ecuri të mirë deri më tani dhe do të synojë të avancojë më tej në të njëjtën mënyrë. Trajneri Hasan Lika e pranon se kampionati ka vështirësitë e veta, megjithatë besoj se skuadra e tij...

Safet Osja emërohet zëvendëstrajner tek ekipi i Vllaznisë

Emërimi i Elvin Beqirit në postin e trajnerit të ekipit kombëtar U17, ia ka bërë të pamundur vazhdimin e punës si zëvendëstrajner i ekipit të parë të Vllaznisë. Për këtë arsye, ai ka dhënë dorëheqjen nga kjo detyrë. Drejtuesit...

Liga Amatore/ Vllaznia U15-B vazhdon paraqitjet e mira në kampionat

Ekipet e Akademisë Vllaznia kanë zhvilluar ndeshjet e rradhës në kampionatet e Ligës Amatore fundjavën që shkoi. Kështu ekipi U15-A i drejtuar nga trajnerët Astrit Prençi dhe Ylad Pirani është mundur nga Brians me rezultatin 0-4. Nga ana tjetër,...

“Vllaznia B” i shkakton humbjen e parë Tërbunit. E mund 2-1

"Vllaznia B" eshte rikthyer tek fitorja. Ne ndeshjen e luajtur ne "Reshit Rusi" kuqeblute kane fituar me rezultatin 2-1 ndaj Terbunit, duke i shkaktuar kesaj skuadre humbjen e pare ne kampionat.Gjithçka eshte vendosur ne 20 minutat e fundit te...

Vllaznia mund edhe Dinamon. Vendos goli i Junior

Vllaznia mund edhe Dinamon në ndeshjen e luajtur pasditen e sotme në Pezë të Tiranës. Skuadra shkodrane ka fituar 1-0 me golin e brazilianit Zhunior që në pjesën e parë. Një trepikësh me shumë vlerë që e shkëput atë...